Contabil Junior - Companie Multinationala Timisoara

Delta HR Consult

Job expirat

RESPONSABILITATI

Task-uri principale:

1. Procesarea facturilor de la furnizori
2. Gestionarea Registrului de Import si documentelor de Import / Transport
3. Gestionarea registrului facturilor de achizitii
4. Mentinerea legaturii cu firma de contabilitate externa, privind facturile de achizitii
5. Gestionarea platilor saptamanale (in Oracle)
6. Reconcilierea per furnizor a balantei accounts payable, impreuna cu firma de contabilitate externa
7. Realizarea la cerere de rapoarte de analiza de cost

CERINTE

- studii universitare de profil
- experienta in contabilitate de 1-3 ani, preferabil in cadrul unei companii de productie
- limba engleza la nivel conversational (obligatoriu)
- cunostintele privind utilizarea unui sistem informatic integrat (de tip ERP) reprezinta un avantaj, la fel ca si cunostintele de contabilitate IFRS / US GAAP

DESCRIEREA FIRMEI

RECRUTARE / TRAINING / CONSULTANTA HR

Delta HR Consult activeaza in domeniul resurselor umane din anul 2000, fiind deja una din firmele cu traditie pe piata din vestul Romaniei.
Activitatile de inceput au constat in recrutare si selectie personal, dublate de sprijinirea clientilor in orientarea si integrarea noilor angajati prin programe de training corespunzatoare. Ulterior, activitatea a fost dezvoltata in directia oferirii de solutii complete in zona resurselor umane, prin programe de consultanta, audit de resurse umane si diagnoza organizationala. Sprijinul oferit in sensul eficientizarii functiei de resurse umane este dublat de activitati complexe de training si team building.