Contabil Junior

Clarismart Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clarismart Consulting cauta pentru unul dintre parteneri, companie multinationala, contabil junior.

Responsabilitati:

- Inregistrarea si verificarea operatiunilor economice in contabilitate, conform standardelor contabile romanesti si standardelor de raportare financiara ale companiei (cronologic si sistematic);
- Asigurarea compatibilitatii cu legislatia fiscala in privinta intocmirii si evidentei documentelor si a inregistrarii acestora in contabilitate;
- Efectuarea operatiunilor financiare zilnice ale companiei;
- Verificarea si inregistrarea documentelor contabile de orice natura in aplicatiile interne;
- Intocmirea rapoartelor specifice activitatii.

CERINTE

- Absolvent studii economice, de preferat specializarea contabilitate
- Experienta in contabilitate minim un an
- Cunostinte PC ( pachetul office)
- Cunostinte de limba engleza nivel avansat
- Reprezinta avantaj cunoasterea limbii germane.

BENEFICII OFERITE

- salariu fix
- tichete de masa
- posibilitati de dezvoltare profesionala

Persoanele interesate sunt rugate sa transmita un CV la adresa de e-mail office@clarismart.ro.

DESCRIEREA FIRMEI

Recrutare si selectie de personal