Consultanti asigurari, Unit manager

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Gestionarea, dezvoltarea si fidelizarea portofoliului de clienti
Promovarea produselor pe piata locala a asiguratorilor
Formarea, dezvoltarea si coordonarea unei echipe de agenti de asigurare
Mentinerea unei legaturi permanente cu clientii, acordandu-le asistenta necesara pe intreaga durata a parteneriatului
Prospectarea continua a pietei si abordarea potentialilor clienti
Elaborarea de oferte personalizate pentru potentialii clienti
Analizarea nevoilor clientilor si consilierea lor in alegerea produselor de asigurare potrivite

CERINTE

Studii medii sau superioare
Abilitati excelente de prezentare, vanzare si negociere
Capacitati de comunicare si colaborare, de munca in echipa
Orientare catre client
Atitudine pozitiva, optimism
Cunoasterea pietei asigurarilor si a produselor de asigurari reprezinta un avantaj

BENEFICII OFERITE

Sistem atractiv de recompensare, bazat pe comisioane directe din vanzari, comisioane de unit si comisioane de agentie.
Program flexibil
Beneficii motivante
Instruire (training) şi pregatire profesionala de specialitate
Posibilitati de promovare