Consultant Vanzari - Dealer Auto Timisoara

Delta HR Consult

Job expirat

RESPONSABILITATI

- informarea si consilierea clientilor cu privire la autovehiculele comercializate
- Intocmirea documentelor, contractelor, rapoartelor, cu privire la activitatea de vanzare
- Identificarea de noi clienti, consilierea acestora referitor la produse si finanţare, incheierea de contracte, livrarea autovehiculelor
- Mentinerea relatiei cu personalul logistic al importatorului si cu societatile de leasing colaboratoare
- Indeplinirea obiectivelor lunare de vanzari, promovand produsele companiei catre client
- Mentinerea si dezvoltarea unei bune relatii de afaceri cu clientii companiei

CERINTE

- Studii superioare finalizate
- Pasiune pentru domeniul auto
- Experienta in domeniul vanzarilor – minim 3 ani
- Bune abilitati de comunicare si negociere
- Persoana dinamica, cu initiativa, sociabila
- Bune cunostinte operare MS Office - excel, word
- Cunostinte de limba engleza
- Permis conducere cat. B

BENEFICII OFERITE

- salariu fix la nivelul pietei
- tichete de masa
- bonusuri din vanzare

DESCRIEREA FIRMEI

RECRUTARE / TRAINING / CONSULTANTA HR

Delta HR Consult activeaza in domeniul resurselor umane din anul 2000, fiind deja una din firmele cu traditie pe piata din vestul Romaniei.
Activitatile de inceput au constat in recrutare si selectie personal, dublate de sprijinirea clientilor in orientarea si integrarea noilor angajati prin programe de training corespunzatoare. Ulterior, activitatea a fost dezvoltata in directia oferirii de solutii complete in zona resurselor umane, prin programe de consultanta, audit de resurse umane si diagnoza organizationala. Sprijinul oferit in sensul eficientizarii functiei de resurse umane este dublat de activitati complexe de training si team building.