Consultant Resurse Umane

Clarismart Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clarismart Consulting cauta pentru partenerul sau, companie de productie, o persoana pentru postul de Consultant Resurse Umane

Descrierea postului

- Selectia si recrutarea de personal

- Intocmirea ofertelor de angajare

- Pregatirea tuturor documentelor necesare pentru angajare (intocmire contract de munca, fisa postului, plan de scolarizare, fisa de aptitudine)

- Inregistrarea in Revisal a tuturor documentelor care necesita acest lucru

- Inregistrare salariatilor in evidentele Excel si ale softului de salarizare

- Transmiterea documentelor de personal in format electronic

- Intocmirea diverselor adeverinte pentru salariati

- Pastrarea relatiei cu angajatii

- Decizii de incetare/suspendare, interviu la plecare, nota de lichidare,

- Intocmirea actelor aditionale la contractele individuale de munca de modificare functie/salar/perioada

- Pregatirea si participarea la diverse audituri

- Pregatirea dosarelor de recuperare a sumelor de la Casa de Sanatate privind concediile medicale

- Verificare si inregistrare in pontaj a corectiilor, concedii medicale, cereri de concediu, bilete de voie

- Diverse informari, notificari

- Pastrarea relatiei cu institutiile statului (inregistrari la ITM, CASS)

- Planificarea si organizarea cursurilor/traininguri interne si externe

- Organizarea diverselor evenimente

- Actualizarea si inchiderea pontajului

- Distribuirea fluturasilor si a tichetelor de masa

- Participarea si gestionarea anchetelor disciplinare din cadrul firmei

CERINTE

Cerintele postului:

- Studii superioare în domeniu,

- Cursul de Inspector Resurse Umane este un plus

- Experiență în gestionarea documentelor de personal și salarizare minim 2 ani

- Cunoașterea legislației muncii

- Foarte bune cunostinte de PC (Microsoft Office)

- Cunoștințe foarte bune de lb limba engleză (citit, scris, vorbit); lb.Germana este un plus

- Bune aptitudini organizatorice și de comunicare, prezenta agreabila

- Abilități de lucru în echipă

- Persoana organizata, atenta la detalii

BENEFICII OFERITE

Beneficii

- Salariu competitv si beneficii
- Oportunitati de dezvoltare profesionala
- Tichete de masa
- Transport asigurat din Timisoara

DESCRIEREA FIRMEI

Recrutare si selectie de personal