Consilier juridic

Clarismart Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Clarismart Consulting cauta pentru companie din Timisoara o persoana pentru postul de Consilier juridic.

Responsabilitati:

- Avizează legalitatea soluţiilor rezultate din aplicarea în practică a legislaţiei din domeniul în care îşi desfăşoară activitatea;
- Reprezinta angajatorul in fata instantelor si a altor institutii sau
persoane, in functie de mandatul incredintat.
- Concepe, redactează şi avizează contractele civile, contractele comerciale sau alte acte juridice incheiate de organizaţie cu alte persoane, fizice sau juridice;

CERINTE

- studii superioare - Facultatea de Drept;
- studii postuniversitare sau cursuri de specialitate in
domeniu;
- experienta in domeniu de cel putin un an de zile;
- cunoştinţe solide de legislaţie: dreptul muncii, comercial, civil,
procesual civil etc.;
- cunoştinţe de operare Pc: Word, Excell, Power Point;
. cunoaşterea limbii engleze
- permis auto

BENEFICII OFERITE

- salariu fix
- tichete de masa

Persoanele interesate sunt rugate sa transmita un CV la adresa office@clarismart.ro.

DESCRIEREA FIRMEI

Recrutare si selectie de persoanal