Consilier Financiar Bancar - Sucursala Timisoara

LIBRA INTERNET BANK SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Redacteaza/avizeaza proiecte de contracte si/sau proiecte ale altor documente legale referitoare la activitatea bancii, la cererea managerilor bancii si conform competentelor acordate, cu exceptia avizarii juridice a reglementarilor interne noi si produselor bancare noi/modificarilor de reglementari interne/produse bancare
- Reprezinta banca in fata instantelor de judecata de toate gradele, a organelor de urmarire penala si a celorlalte organe administrative cu atributii jurisdictionale, la cererea conducerii bancii
- Asistenta legala acordata managerilor, diviziilor/departamentelor bancii/subunitatilor bancii, la cerere;
- Consultanta asupra contractelor si afacerilor incheiate de banca ori referitoare la legalitatea masurilor luate de managerii bancii, la cererea managerilor bancii ;
- Consultanta referitoare la activitatea de creditare si constituire de garantii si la activitatea de front office in legatura cu clientii bancii
- Avizeaza/intocmeste contractele de garantie/credit ce vor fi semnate cu clientii subunitatilor bancii, conform competentelor in vigoare
- Emite opinii juridice, la cererea managerilor bancii

CERINTE

- Studii superioare juridice;
- Cunoasterea limbii engleze (scris si conversational);
- Persoana organizata, calma, bun coechipier;
- Abilitati de analiza si sinteza.

BENEFICII OFERITE

- Conturarea unui brand personal - pentru ca oferim posibilitati reale de promovare in functie de performanta ta;
- Sansa de a te face remarcat - pentru ca la noi initiativa si implicarea sunt valorizate;
- Recunoasterea rezultatelor - pentru ca performanta ta este recunoscuta si apreciata corespunzator.

Ai drept calitati spiritul dinamic, perseverenta si entuziasm? Iti doresti o cariera de succes in mediul financiar-bancar?

In Libra Internet Bank iţi oferim un mediu de lucru provocator, modern şi orientat către rezultate. Suntem organizaţia care susţine tinerii excepţionali, ambiţioşi, care doresc să-şi contureze un brand profesional şi să-şi dezvolte cariera îndrumati de specialiştii băncii.
Suntem o echipă tânără şi dinamică. Vei găsi adevăraţi profesionişti, oameni cu experienţă, comunicativi şi proactivi care apreciază performanţa. Entuziasmul şi energia acestora îţi vor oferi o atmosferă de lucru plăcută şi colegială.

Te asteptam alaturi de echipa noastra!