Casier

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Doresti sa te alaturi unei echipe tinere care este numarul 1 in Retail-ul Electro & IT & C?

Ce vei face in rolul de Casier/a ?

Vei emite documentele fiscale (facturi fiscale, bon fiscal) cu respectarea prevederilor legale privind modul de intocmire a acestora;
Vei completa corect si vei verifica instrumentele de plata (CEC-uri, bilete la ordin, ordine de plata, tichete, etc);
Vei factura corect produsul vandut pentru a nu genera erori in stocurile magazinului;
Vei emite documente de incasare a marfurilor vandute si vei incasa contravaloarea acestora pentru cele care nu fac obiectul unui contract de rate;
Vei emite facturi pentru comenzile on-line;
Vei verifica facturile emise pentru comenzile on-line, astfel incat sa nu se dubleze facturarea pentru o singura comanda.
Vei efectua tranzactiile de POS cu respectarea prevederilor existente in conventiile incheiate cu bancile (aceste prevederi sunt aduse la cunostinta de catre unitatea bancara);
Vei intocmi monetarul pentru numerarul existent in casierie la sfirsitul fiecarei zile si vei verifica corectitudinea acestuia cu documentele de numerarar generate din sistemul informatic al magazinului, cit si cu raportul Z al casei de marcat generat pe operator;
Vei pastra in ordine toate documentele cu regim special atat utilizate cat si neutilizate;

CERINTE

Ce cautam la urmatorul/urmatoarea Casier/a?

Pregatire necesara obligatorie:
Experienta relevanta in activitatea de casierie de minim 6 luni;
Studii medii / superioare;
Cunostinte operare PC (Microsoft Office – Word, Excel , E-mail).

Competente necesare:
Usurinta in stabilirea relatiilor interpersonale;
Puternica orientare catre client;
Atentie la detalii;
Toleranta crescuta la stres;
Capacitate de a lucra sub presiune;
Empatie;
Stabilitate emotionala;
Integritate profesionala. inatiilor interpersonale

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro