Specialist Achizitii

Step Up Professional HR Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Activitati de management al clientilor si furnizorilor din punct de vedere al planificarii cererilor de produse;
• Colectarea informatiilor despre/de la potentialii furnizori, dar si de la cei existenti ;
• Preluarea si analizarea cererilor clientilor: transmiterea catre gestionarii depozitelor si/sau catre furnizori a necesarului de produse;
• Urmarirea livrarilor la timp, din partea furnizorilor a produselor solicitate si a livrarilor la timp, in cantitatile confirmate, catre clienti;
• Organizarea transporturilor dinspre furnizori si inspre clienti ; analizarea si optimizarea tranporturilor/grupaje de produse, pentru diminuarea costurilor logistice;
• Organizarea operatiunilor de import-export, direct sau in colaborare cu subcontractori;
• Facturarea catre clienti;
• Urmarirea stocurilor din depozite, analizarea si optimizarea acestora pentru reducerea costurilor , fara a afecta clientii;
• Introducerea datelor in sistemele firmei si realizarea de rapoarte specifice activitatii prestate.

CERINTE

• 3-5 ani experienta de lucru;
• Cunostinte avansate de utilizare a pachetului MS Office;
• Engleza la un nivel avansat;
• Persoana cu atentie la detalii, care lucreaza bine cu deadline-uri;
• Persoana comunicativa si deschisa spre nou.

BENEFICII OFERITE

• Pachet salarial atractiv
• Echipa dinamica si internationala

“ Fiecare clipa de cautare este o clipa de regasire” ( Paulo Coelho)

Sunteti in cautarea unui loc de munca? Simplificati-va acest proces de cautare, apeland la noi. Step Up va pune la dispozitie specialisti in domeniul Resurselor Umane care va vor oferi suport in dezvoltarea carierei dvs.

Va asteptam pentru a parcuge impreuna drumul spre atingerea obiectivelor dvs profesionale.