Business Developer

Step Up Professional HR Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania: Step Up
Suntem o echipă tânără, foarte dinamică şi interesată de a contribui la creşterea candidaţilor şi clienţilor cu care intrăm în contact. Considerăm că orice interacţiune umană poate însemna un proces de învăţare. Astfel ne-am dezvoltat serviciile în domeniul resurselor umane având în centru interesul pentru om şi bucuria de a creşte împreună.
Fie că este vorba despre recrutare şi selecţie, consultanţă, traininguri sau teambuilding-uri, toate serviciile noastre sunt realizate cu entuziasm, implicare şi profesionalism.

Informații despre noi poți să găsești aici: www.hr-step-up.ro

Responsabilitati

• Dezvoltarea business-ului prin identificarea de clienți noi.
• Menținerea la curent cu trendurile pieței și identificarea noilor direcții de dezvoltare a business-ului.
• Contactarea clienților, participarea la întâlniri și dezvoltarea relațiilor de colaborare pe teremen lung.
• Participarea la diverse evenimente, organizarea de evenimente
• Mentinerea legaturii cu clientii pe parcursul derularii proiectelor
• Transmiterea ofertelor si contractelor clientilor
• Menținerea legăturii cu clienții deja existenți prin gândirea și implementarea unor strategii de customer care.
• Înțelegerea nevoii fiecărui client în parte și adaptarea ofertei de servicii la aceasta.
• Adaptarea permanenta a strategiei de vanzari la strategia companiei si la piata
• Menținerea bazei de date cu informații actualizate.

CERINTE

Cerinte
• Absovent studii superioare.
• Experiență în vânzări B2B de servicii, peste 3 ani experiență - constituie un avantaj.
• Cunoștinte de resurse umane și/sau experiență în domeniul Resurselor Umane- constituie un avantaj.
• Cunoștințe avansate de limba Engleza.
• Bune abilități de comunicare și relaționare cu clienții.
• Persoana deschisă la feedback, interesată de dezvoltare personală și profesională.
• Inițiativă, creativitate și orientare spre rezultate.
• Carnet de conducere.

BENEFICII OFERITE

Beneficii
• Salariu fix
• Masina, laptop telefon
• Bonusuri in functie de realizari
• Participare la diverse cursuri de soft skills

“ Fiecare clipa de cautare este o clipa de regasire” ( Paulo Coelho)

Sunteti in cautarea unui loc de munca? Simplificati-va acest proces de cautare, apeland la noi. Step Up va pune la dispozitie specialisti in domeniul Resurselor Umane care va vor oferi suport in dezvoltarea carierei dvs.

Va asteptam pentru a parcuge impreuna drumul spre atingerea obiectivelor dvs profesionale.