BROKER DE ASIGURARI

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Broker de asigurari ofera tuturor celor interesati de un loc de munca o oportunitate perfecta pentru a-si mari veniturile din intermedierea asigurarilor si creditelor
Poate sa fie singurul sau al doilea job pentru dumneavoastra , dar cu siguranta va fi o sursa de castig.
Cerinte minime: diploma de bacalaureat, detinerea codului RAF constituie un avantaj, dar si fara el va putem ajuta sa-l obtineti, atingerea targetelor de vanzari lunare/trimestriale/anuale
Responsabilitati:
- Intocmeste ofertele, promoveaza si vinde produse de asigurari
- Prospecteaza piata tinta, identifica clientii noi si mentine portofoliul de clienti existenti
- Inregistreaza şi mentine la zi bazele de date
- Urmareste si reaminteste clientilor de obligatiile pe care le au pe perioada derularii contractelor

CERINTE

CANDIDATUL IDEAL:
- Sa detina portofoliu de clienti.
- Experienta in domeniul vanzarilor asigurarilor.
- Sa fie o persoana CINSTITA si CORECTA.
- Dorinta de a castiga bani si de a dezvolta pe termen lung o relatie in mod profesionist, onest si profitabil.
- Abilitati de vanzari directe
- Dinamism, proactivitate, putere de convingere
- Orientare catre clienti si catre piata
- Perseverenta in finalizarea sarcinilor

BENEFICII OFERITE

Oferim:
- Comisioane peste media pietei
- Colaborare cu toate societatile de asigurari
- Suport tehnic permanent
- Cursuri de instruire
- Posibilitatea dezvoltarii unei cariere pe termen lung intr-o companie de prestigiu in Romania
- Oportunitatea de a avea o profesie în domeniul asigurărilor care se poate dezvolta într-o atmosferă profesională de excepție, certificată prin Institutul de Management în Asigurări entitate specializată în educaţia profesională, fondată de către Comisia de Supraveghere a Asigurărilor (CSA) - a căror atribuţii şi prerogative au fost preluate și reorganizate de Autoritatea de Supraveghere Financiară (ASF);
- Un venit motivant în funcție de dezvoltarea afacerii;
- Premii pentru îndeplinirea obiectivelor;
- Pregatire si training pentru dezvoltarea ta profesionala dar si personal;
- Posibilitatea de avansare pe trepte de carieră conform contractului.