AREA SALES MANAGER –zona Banat(TM,HD,CS,AR,BH,SJ,SM)

Final Distribution SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului

-coordoneaza activitatea de vanzari in zona de activitate in conformitate cu politica de vanzare a firmei;
-mentine si dezvolta relatii parteneriale cu constructorii, arhitectii si distribuitorii de materiale de constructii din zona alocata;
-efectueaza vizite periodice la clientii strategici ai companie;
-ofera consultanta tehnica si comerciala clientilor companiei;
-urmareste derularea contractelor-comenzi, livrari, plati;
propune planuri de actiune in vederea cresterii vanzarilor si a obtinerii de profit in zona alocata;
-urmareste permanent activitatea concurentei in zona acoperita;
-realizeaza si transmite periodic raportari privind activitatea si concurenta din zona de acoperire catre Directorul National de Vanzari.

CERINTE

Studii superioare - studiile in domeniul comercial/tehnic constituie un avantaj.
Experienţă de minim 3 ani în domeniul vanzarilor - domeniul constructiilor constituie un avantaj.
Cunostinte despre piata materialelor de constructii;
Abilitati de comunicare si negociere;
Disponibilitate de a călători;
Permis de conducere categoria B (fără incidente).

F I N A L D I S T R I B U T I O N este producatorul sistemelor de tigla metalica si jgheaburi si burlane NOVATIK, fiind totodata si reprezentantul exclusiv in Romania al brandurilor GERARD – tigla metalica cu acoperire de piatra naturala si DELTA – membrane de protectie pentru acoperis si fundatii..