Angajam Inginer mecanic- design echipament si produs

Clarismat Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea posurilor:

Inginer mecanic- design- ul echipamentelor:

- Suport tehnic pentru elaborarea ofertelor comerciale in ceea ce priveste utilizarea si costul de fabricatie
- Suport tehnic pentru stabilirea modului de lucru
- Planificare si monitorizare in ceea ce priveste design- ul echipamntelor
- Propuneri de investitii pentru achizitionarea echipamentelor
- Start- up si set- up pentru echipamente
- Imbunatatire design echipamente

Inginer mecanic- design de produs

- Gestionarea tuturor aspectelor tehnice, de la proiectare, pana la productie
- Design- ul produsului( specificatii tehnice, BOM, etc )
- Supravegherea procesului de prelevare a probelor si a produselor din productia de pre- serie si eliberare a produselor( VQI, PPAP ) ;
- Modificari tehnice de produs pentru imbunatatirea proceselor de productie

CERINTE

- Diploma de inginer mecanic sau studii tehnice similare
- Experienta in companii internationale in domeniul de design de echipamente/ produs ;
- Cunoasterea tehnologiilor de fabricatie a masinilor unelte( de exemplu, strunguri, masini de frezat )
- Cunoasterea tratamentelor termice si a tratamentelor speciale de suprafata ( de exemplu, fosfat , intarire tratamente )
- Cunostinte de management de proiect
- Cunoasterea notiunilor de design: dimensiuni, tolerante, sisteme de referinta
- Cunostinte avansate de IT: Office, CAD 2D si 3D ( Unigraphics NX - este un plus )
- Cunostinte avansate in procesul de productie de masa ( de exemplu, de asamblare pe linii automate / semi- automate )
- Limba engleza nivel conversational.

BENEFICII OFERITE

- Salariu competitiv ( bazat pe performanta ) si bonusuri
- Oportunitati de dezvoltare a carierei
- Mediu de lucru dinamic si modern intr- un grup la nivel mondial

DESCRIEREA FIRMEI

Recrutare si selectie de personal