Angajam asistent medical

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Ajuta si asista medicii stomatologi in tratarea pacientilor clinicii;
- Efectueaza proceduri medicale si tratamente la recomandarea medicului;
- Pregateste cabinetele medicale cu tipizatele si consumabilele medicale necesare desfasurarii consultatiei;
- Pregateste instrumentarul, aparatura necesara si asista medicul pe durata interventiilor si procedurilor medicale.

CERINTE

- Studii in domeniu
- Atestat profesional vizat la zi+Asigurare Malpraxis valabila
- Experienta in domeniu stomatologiei reprezinta un avantaj
- Disponibilitate de lucru în doua schimburi
- Capacitate de efort susținut (8 ore de lucru)

Alte cerinte:
Abilitati de comunicare, empatie, orientare spre nevoile pacientului, atitudine pozitiva, promptitudine in realizarea sarcinilor, seriozitate, abilitati de munca in echipa, proactivitate, implicare.

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru plăcut
- Cadru profesional modern;
- Posibilitate de dezvoltare profesională;
- Program flexibil;