Analist Urmarire Produse PF/PL

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

Intocmire si transmitere raspunsuri catre asiguratori la despagubiri daune auto/incendiu
Efectuare operatiuni de incasare a despagubirilor primite pe deces, somaj, invaliditate temporara/ permanenta si inchidere a conturilor
Pregatire documente si transmitere catre asigurator
Analiza si transmitere dosare credit in gestiunea creditelor neperformante
Pregatire si predare dosare de credit in termenul prevazut
Efectuarea tuturor operatiunilor in cazul incasarii sumelor din executari
Gestionarea si urmarirea politelor de asigurare:
Verificarea documentele justificative in cazul creditelor cu punere la dispozitie esalonata
Adaugarea si actualizarea de informatii in baza de risc
Asigura fiabilizarea bazei de date Clienti/Conturi in sistemul informatic
Asigura redactarea actelor aditionale la contractele de garantare
Asigura monitorizarea/urmarirea conditiilor de aprobare (ulterioare acordarii creditului – cu frecventa trimestriala, anuala , etc) pe parcursul derularii creditelor
Urmarire valabilitate garantii

CERINTE

Studii superioare
Cunoastere produse, norme si proceduri asociate
Cunoastere sisteme si aplicatii informatice specifice
Cunoasterea legislatiei in vigoare in domeniul bancar
Operare calculator
Operare numerar

Profilul candidatului:

Cunoasterea limbii engleze
Orientare spre client
Orientare spre rezultate
Atentie la detalii
Cooperare
Abilitati de vanzare si persuasiune

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist
Doar candidatii selectati vor fi contactati pentru un interviu, restul aplicatiilor fiind pastrate in baza de date a companiei pentru oportunitati viitoare.

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.