Analist Mijloace de Plata- BRD Centrul Regional de Servicii Suport

BRD - Groupe Societe Generale

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura gestionarea popririlor primite pentru clienti, infiintate de organele abilitate asupra conturilor acestora;

- Asigura efectuarea operatiunilor ordonate prin “banca la distanta” (Multix, Brd-Net, etc.);

- Asigura realizarea alimentarilor de salarii transmise de grupuri (alimentari conventii salarii);

- Asigura efectuarea punctajului intrabancar

- Operatiuni CIP

- Are responsabilitatea cunoasterii documentelor normative si legislatiei aplicabile operatiunilor cu instrumente de plata in lei si devize si aplicarii corespunzatoare in activitatea zilnica;

- Verifica inregistrarea corecta a comisoanelor incasate manual aferente operatiunilor efectuate;

-Asigura respectarea prevederilor documentelor normative privind supravegherea permanenta

- Respecta prevederile legislatiei si ale normelor interne ale Bancii privind confidentialitatea informatiilor;

- Asigura pregatirea documentelor pentru arhivare si trimiterea acestora catre arhiva

CERINTE

- Cunoastere produse, norme si proceduri asociate

- Cunoastere sisteme si aplicatii informatice specifice

- Cunoasterea legislatiei in vigoare in domeniul bancar

- Orientare spre rezultate ;

- Capacitate de relaţionare şi lucru în echipă;
- Adaptabilitate, eficienta şi iniţiativă;
- Capacitate de analiza şi rezistenţă la stres.

BENEFICII OFERITE

- Contract de munca pe perioada determinata de 6 luni;
- Posibilitatea de a vă alătura unei echipe de profesionişti.

BRD - Groupe Societe Generale este a doua banca romaneasca, dupa activele bancare.

Cu o capitalizare de 3,5 miliarde euro la sfarsitul lunii aprilie 2006, BRD - Groupe Societe Generale detine prima pozitie, conform acestui indicator, intre societatile din domeniul financiar, listate la Bursa de Valori Bucuresti si a doua pozitie dupa acelasi nivel al capitalizarii bursiere daca luam in considerare toate companiile listate la BVB, indiferent de domeniu.