Agent vanzari echipamente

ROMCRETE ECHIPAMENTE

Job expirat

RESPONSABILITATI

Compania angajeaza Agent pentru vanzari directe de echipamente industriale avand urmatoarele atributii:
- Gestionarea pietei;
- Dezvoltarea portofoliului de clienti;
- Atingerea obiectivelor de vanzari stabilite (valoare de vanzari/nr. clienti);
- Pastrarea relatiilor existente cu clientii permanenti ai companiei prin ofertare si prezentarea produselor noi;
- Urmareste incasarea tuturor facturilor in termenul de plata convenit;
- Urmarirea comenzilor venite de la clienti si comenzilor plasate catre furnizori;
- Cercetare de piata, analiza concurentei si stabilirea de comun acord cu echipa de marketing a celei mai bune strategii de
piata;
- Dispus la calatorii in tara;

CERINTE

Studii de preferinta tehnice (in domeniul mecanicii si/sau dinamica fluidelor);
- Experienta in vanzari minimum 2 ani;
- Dornic de a invata lucruri noi;
- Bune abilitati de comunicare si negociere;
- Spirit de initiativa, orientat spre rezultate si atingerea obiectivelor propuse;
- Riguros, capacitate de planificare si organizare;
- Cunoasterea limbii engleze;
- Cunoasterea limbii germane constituie un avantaj;
- Cunostinte de operare PC – Word, Excel, Outlook, navigare internet;
- Permis de conducere categoria B;

BENEFICII OFERITE

Realizare profesionala si materiala pe termen lung, in cadrul unei echipe de succes, performante.
- Pachet salarial motivant, laptop, telefon mobil.
- Mediu de lucru profesionist

Societatea ROMCRETE ECHIPAMENTE s-a înființat în anul 2008 și are ca domeniu principal de activitate comercializarea de echipamente și instalații industriale de manipulare a fluidelor.

Acestea sunt destinate activităților din domenii cum ar fi contsrucțiile, industria producătoare automotive, industria navală, chimică, de prelucrare a lemnului și metalelor cât și producția de corpuri poliesterice / poliuretanice armate sau nearmate.

Tipurile de aplicații specifice echipamentelor sunt:

Vopsirea, grunduirea, lăcuirea și aplicarea de material texturat
Adezivarea și siliconarea
Lubrifiere și gresare
Injectare/turnarea, pulverizarea de rășini poliuretanice sau poliesteri
Transferul de fluide industriale sau alimetare cu diverse compoziții chimice și diverse vâscozități.
Sablarea
Curățarea cu laser