AGENT VANZARI

SC L'INTESA PROMOTIVE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Asigura realizarea si implementarea strategiei de vanzari a produselor companiei in zona alocata si la clientii din aria de responsabilitate.
-Prezenta zilnica in zona de activitate
-Prospectarea pietei,identificarea de noi potentiali clienti
-Mentinerea si dezvoltarea colaborarii cu clientii deja existenti si cautarea de noi oportunitati de extindere
-Culegere de informatii legate de clienti si concurenta din zona de activitate
-Pregateste materialele, informatiile necesare sustinerii vizitei.
-Completeaza rapoartele solicitate de superiorul direct.
-Comunica Directorului de Vanzari in timp util informatiile legate de contractele si actele aditionale ce urmeaza a fi semnate astfel incat relatia cu clientii noi si existenti sa nu fie periclitata.
- Recupereaza creantele clientilor ce rezulta din activitatea de vanzari.
- Implementeaza si supravegheaza derularea activitatilor promotionale.
- Incaseaza numerar pe baza de chitanta emisa sumele datorate de clientii din portofoliu si depune banii zilnic la casieria firmei sau in contul bancar pe baza de borderou de incasare.
- Respecta normele SSM comunicate la angajare precum si periodic.
- Respecta Regulamentul de Ordine Interioara semnat la angajare precum si modificarile ulterior aduse si comunicate conform legislatiei in vigoare.
-Respecta procedurile companiei comunicate pe parcursul angajarii.Oferta (bonusuri,

CERINTE

-Studii superioare
-Experienta minim 3 ani in domeniul vanzari (activitatea in domeniul pieselor auto constituie avantaj)
-Flexibilitate,deschidere la schimbare si la nou,initiativa, imaginatie,spirit antreprenorial
-Consecventa,ambitie si putere de munca
-Atitudine pozitiva,capacitate de a stabili relatii interpersonale
-Reale abilitati de comunicare, prezentare si vanzare,un bun negociator
-Cunostinte operare PC nivel avansat, cunoasterea SAP constituie avantaj
-Permis conducere cat. B minim 3 ani experienta
-Limbi straine: engleza/italiana
-CV insotit de poza

BENEFICII OFERITE

Salar atractiv
-Pregatire continua si sprijin in vederea atingerii obiectivelor
-Masina
-Telefon mobil

L 'Intesa Promotive S.R.L. este o firma mixta romano-italiana specializata in importul si comercializarea diferitelor tipuri de filtre: ulei, aer, combustibil, cabina, hidraulice - necesare urmatoarelor domenii: auto, utilaje usoare si grele, agricol si industrial si uleiuri marca Oleoblitz.
Marcile de filtre comercializate sunt de renume mondial, printre care: UNIFLUX, FIAAM, DONALDSON.
Compania activeaza din anul 1994 si are sediul central in Chisoda, DN 59 KM8+550 M Stanga (vis-a-vis de Metro 1)
Pentru mai multe informatii legate de compania noastra accesati site-ul nostru www.intesa.ro