Agent transporturi - limba germana

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Are competente de organizare referitoare la activitatea de transport si expeditii in cadrul firmei
- Folosira programelor de expeditii Fleetboard, Sauer de la primirea comenzii pana la incheierea efectiva a transportului
-controleaza permanent rutele
-verifica comenzile primite,
-verifica existente posibilelor restrictii de circulatie pe rutele aferente,
- in momentul trimiterii comenzii catre sofer, verifica ca aceasta saindeplimneasca toate cerintele pentru derularea transportului in conditii optime (ADR, greutate marfa, timpii de conducere/odihna etc)
-tine permanent legatura cu soferii alocati in privinta : trasee de urmat, alimentari cu combustibil, intocmirea documentelor aferente fiecarei comenzi etc
-tine evidenta perioadelor totale de condus si a pauzelor
-sesizeza de indata orice imposibilitate de derulare a unei comenzi ( lipsa program de condus,depasire greutate, restricitii de circulatie etc)
-Indeplineste si alte sarcini incredintate de conducere
-Raspunde de bunurile materiale si soft-ul luate pe inventar propriu
-Raspunde de starea de ordine, disciplina si curatenie respectand obligatiile ce ii revin pe linie de SSM, SU (conform celor detaliate in Regulamentul de ordine interioara), igena personala si colectiva, poluare de orice fel si protectia mediului-
de la locul de munca;

CERINTE

Adecco Resurse Umane Timisoara angajeaza pentru unul dintre clientii sai, agent transporturi cu limba germana.

Candidatul ideal

Studii necesare – studii superioare;
Cunoasterea limbii germane la nivel avansat;
Sa aiba bune cunostiinte de utilizarea PC;
Sa aiba carnet de conducere categoria B;

Capacitate de sinteza;
Persoana ambitioasa, cu aspiratii;
Loialitate;
Aspect placut / prezenta profesionala;
Fire deschisa;
Abilitati de comunicare;
Rezistenta la stres;
Disponibilitate pentru program de lucru prelungit;
Capacitate de lucru in echipa
Stie sa-si asume responsabilitatea si sa fie independent;
Este flexibil si inventiv;
Este loial si orientat echipei;
Sa fie echilibrat si energic;

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv;
Program 09 - 18 ( pauza de masa 13-14 )

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro