AGENT DISTRIBUTIE TIMISOARA - ARAD

SC FLEXPRESSO SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Deplasarea in zona alocata, pe rutele stabilite, atat pentru gasirea unor clienti noi cat si pentru a lua comenzi, a livra marfa si a incasa;
- Vanzarea directa a produselor si serviciilor FLEXPRESSO pentru clientii din zona alocata din perspectiva construirii unor relatii comerciale pe termen lung;
- Gestionarea relatiei cu clientul atat din perspectiva vanzarii cat si a incasarii;
- Respectarea rutelor zilnice de vizitare stabilite de catre directorul de zona precum si planificarea si realizarea unor obiective specifice pentru acestea;
- Elaborarea unui plan de afaceri pentru dezvoltarea si mentinerea relatiilor cu clientii, respectand politica comerciala a companiei;
- Realizarea mentenantei la aparatele aflate la clienti;
- Realizarea tintelor de vanzari, de incasari, a parametrilor cantitativi si calitativi transmisi prin schema de bonus sau alte instrumente de lucru si a altor obiective stabilite de directorul de zona;
- Efectuarea de rapoarte si analize despre activitatea depusa si transmiterea lor la termenele stabilite;
- Monitorizarea informatiilor despre concurenta si a modificarilor aparute in activitatea clientilor;

CERINTE

- Experienta in deschiderea de piete noi (avantaj);
- Abilitati de comunicare adaptive functie de interlocutor;
- Capacitatea de a obtine recomandari;
- Buna orientare in spatiu, sa cunoasca foarte bine zona alocata;
- Bun conducator auto, permis auto categ B;
- abilitati excelente de negociere si vanzare.
- spirit antreprenorial; dorinta de a castiga bine, corect, serios, cinstit, responsabil, loial,ordonat, bine organizat;
- prezenta placuta si ingrijita;
- sa utilizeze si sa respecte standardele companiei;

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial foarte atractiv functie de rezultate;
- instruire initiala si periodica facuta de specialisti;
- masina si telefon de serviciu;
- Oportunitati de promovare;

FLEXPRESSO este companie mixta romano-coreeana care realizeaza o investitie foarte mare pe piata retail din Romania intr-un domeniu de nisa. In cadrul companiei noastre sunt apreciate performanta, implicarea, proactivitatea, dar mai ales valorile umane. Consideram ca oamenii sunt cel mai important atu al companiei. Alatura-te echipei noastre entuziaste si dinamice pentru dezvoltarea ta!