ADMINISTRATOR RETEA DE CALCULATOARE

SC G4S Cash Solutions SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului:

- intretinerea retelei de calculatoare;
- administrarea serverelor existente;

- asigurarea de suport pentru utilizatorii de calculatoare privind modul de operare cu acestea;
- instalarea pachetelor de soft si a programelor specifice;
- gestionarea datelor si informatiilor stocate in dispecerat;
- asigurarea de asistenta telefonica pentru remedierea problemelor IT;
- asigurarea unei bune functionari a sistemului de supraveghere si alarmare.

CERINTE

Cerinte:

- studii superioare de specialitate;
- cunostinte hardware (instalare, intretinere, depanare);
- cunostinte retelistica (servere, securitatea datelor);
- cunoasterea aplicatiilor Office (Word, Excel, Power Point, Outlook);
- cunostinte Windows 2000/2003/2008 (Active directory, DHCP, DNS);

- atestat ARTS – constituie avantaj;
- disponibilitate pentru lucrul in ture.

BENEFICII OFERITE

Oferta:

- conditii legale de munca, salariu lunar garantat;
- posibilitatea de a lucra si a va dezvolta in cadrul unei companii multinationale, intr-un mediu de lucru profesionist, cu posibilitati de promovare si dezvoltare profesionala continua.

DESCRIEREA FIRMEI

Companie prestatoare de servicii pentru sistemul bancar