Administrator Retea Calculatoare

Delta HR Consult

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recrutam pentru o companie de productie germana in domeniul injectiei de mase plastice, cu sediul in Timisoara (Calea Buziasului)

ADMINISTRATOR RETEA

Responsabilitati:

- Intretinerea si pastrarea in functiune a calculatoarelor, precum si a tuturor perifericelor din cadrul intreprinderii.
- Managementul softurilor utilizate in cadrul intreprinderii : licente, instalari, devirusari, etc.
- Intretinerea serverelor si a retelelor din cadrul intreprinderii.
- Intretinerea calculatoarelor din retea.
- Managementul softurilor utilizate in cadrul atelierului CNC.
- Arhivarea periodica a informatiilor ( saptamanal ), conform cerintelor fiecarui departament.
- Arhivarea finala si stocarea informatiilor, conform cerintelor fiecarui departament.
- Asigura colaborarea in bune conditii cu firmele de service agreate de catre firma.
- Transfer date CAD/CAM.
- Punere la punct program gestiune/intretinere.

CERINTE

- Studii superioare tehnice
- Experienta in domeniul IT
- Limba engleza, scris si vorbit cel putin la nivel mediu
- Limba germana constituie un plus

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial compus din:
- salariu fix NET de 3800 RON
- bonuri masa de 15 RON
- bonusuri anuale

DESCRIEREA FIRMEI

RECRUTARE / TRAINING / CONSULTANTA HR

Delta HR Consult activeaza in domeniul resurselor umane din anul 2000, fiind deja una din firmele cu traditie pe piata din vestul Romaniei.
Activitatile de inceput au constat in recrutare si selectie personal, dublate de sprijinirea clientilor in orientarea si integrarea noilor angajati prin programe de training corespunzatoare. Ulterior, activitatea a fost dezvoltata in directia oferirii de solutii complete in zona resurselor umane, prin programe de consultanta, audit de resurse umane si diagnoza organizationala. Sprijinul oferit in sensul eficientizarii functiei de resurse umane este dublat de activitati complexe de training si team building.