Specialist in Recrutare

M&CO HR Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ești din Tg. Mureș și cauți un loc de muncă în domeniul Resurselor Umane? Te anunțăm că suntem în căutarea unui Recrutor cu experiență, dornic să lucreze într-un mediu tânăr și motivant.

Responsabilități:
- Organizează recrutarea și selecția personalului în baza necesarului de personal în funcție de solicitările clienților și partenerilor de business
- Identifică sursele de recrutare eficiente
- Redactează și lansează mesajul de recrutare adaptat tipului de post vacant
- Selectează CV-uri în funcție de profilul candidatului și de cerințele postului
- Derulează procesul de selecție: anunț, structura interviului, situații ipotetice, chestionare, feedback
- Oferă feedback candidaților respinși
- Păstrează baza de date cu rezultatele recrutării

CERINTE

- Minim 1 an experiență în recrutare
- Studii superioare finalizate
- Cunoștințe operare calculator
- Bune abilități de comunicare
- Abilități organizatorice
- Permis de conducere - categoria B – constituie avantaj

BENEFICII OFERITE

Dacă vrei să faci parte dintr-o echipă tânără și dinamică, nu ezita să aplici la acest job

DESCRIEREA FIRMEI

Agentie de Recrutare