Specialist HR - Administrare si Salarizare

SC PharmaFarm SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

•Intocmeste si verifica documentele in legatura cu angajarea, modificarea si incetarea contractului individual de munca conform procedurilor interne cu respectarea Codului Muncii si a legislatiei in vigoare;
•Intocmeste si actualizeaza dosarul de personal pe perioada derularii contractului individual de munca,in functie de modificarile intervenite;
•Verifica pontajul lunar;
•Mentine relatia cu furnizorul de servicii de salarizare si administrare personal cu privire la calcularea salariilor (calcularea concediilor medicale si a concediilor de odihna, a orelor suplimentare, etc), taxe, impozite si alte fonduri speciale aferente veniturilor salariale;
•Verifica si se asigura de corectitudinea rapoartelor salariale intocmite de furnizorul de servicii de salarizare si administrare personal;
•Intocmeste adeverinte referitoare la datele administrate si furnizeaza copii ale documentelor existente la dosarul angajatului;
•Intocmeste documente/rapoarte solicitate de catre Institutul National de Statistica;
•Pregateste si livreaza rapoartele recurente si cele solicitate ad hoc de managerul direct privind salarizarea si administrarea de personal;
•Reprezinta resursa activa si acorda sprijin in proiectele desfasurate in cadrul Departamentului RU;

CERINTE

•Studii superioare.
•Diploma inspector resurse umane.
•Experienta in domeniul resurse umane - administrare personal si salarizare, minim 3 ani.
•Cunoastere foarte buna a prevederilor legislatiei muncii.
•Cunostinte si abilitati de utilizare a pachetului Microsoft Office.
•Persoana dinamica, organizata cu spirit de initiativa;
•Abiliati de comunicare foarte bune
EliminaSalveazaAplica

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv, tichete de masa+alte beneficii

Companie de import şi distribuţie produse farmaceutice si parafarmaceutice, PharmaFarm SA, membră a grupului Gedeon Richter România S.A, este distribuitor farma cu acoperire naţională Pharmafarm SA detine un centru logistic situat in Corunca-Mures si opt depozite regionale in oraşele Baia Mare, Cluj Napoca, Timişoara, Bucureşti, Craiova, Brăila, Constanţa, Iaşi.
Obiectul principal de activitate il constituie distributia si achizitia de produse farmaceutice si parafarmaceutice de la furnizori nationali si internationali.