Senior recruiter

Tjobs SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ca sa fii un bun Senior Recruiter trebuie sa ai o vedere de ansamblu a echipei si a proiectelor, sa fii mereu informat de activitatea echipei, sa ai calitati de coordonare, abilitati excelente de comunicare si multitasking skills. Trebuie sa fii foarte organizat pentru a-ti putea prioritiza sarcinile atunci cand se lucreaza contratimp.
Limba engleza este un alt criteriu obligatoriu pentru a putea performa in acest job.
Daca te regasesti in ceea ce scrie mai sus si mai mult decat atat, ai experienta de minim 1 an pe un post similar, asteptam sa te alaturi echipei noastre.

Responsabilitatile postului de Senior Recruiter din cadrul companiei Tjobs sunt impartite in 3 parti: partea de coordonare, comunicare si recrutare.

Coordonare
coordonarea unei echipe de 3-4 juniori recrutare
delegarea sarcinilor si impartirea proiectelor catre junior recrutare
verificarea juniorilor recrutare pe tot parcursul activitatii
coordonarea proiectelor de recrutare pentru clienti din diverse domenii: industrie, IT, sanatate, constructii, productie, vanzari etc.
efectuare unor evaluari pentru echipa de 2 ori/an
participarea la sedinte zilnice cu managerul de departament si ceilalti seniori din echipa pe tema proiectelor si a problemelor aparute in departament
participarea la sedinte saptamanale cu departamentele cu care se colaboreaza

Comunicare
pastrarea legaturii cu clientii din diferite tari precum Anglia, Olanda, Germania, Franta, etc. in vederea finalizarii proiectelor in timp util
comunicarea cu celalalte deparatmente (vanzari, HR, marketing, PR, secretariat, financiar, logistica etc.) in vederea unei munci cat mai eficiente si productive
comunicarea cu candidatii recrutati pentru diferite proiecte
pastrarea unei comunicari bune cu managerul de departament si ceilalti seniori din echipa
informarea saptamanala in scris a clientului privind statusul proiectului prin trimiterea unui raport de activitate

Recrutare
preluarea unui proiect nou de la departamentul vanzari
clarificarea profilului prin solicitarea de informatii suplimentare
intocmirea fisei postului pentru fiecare profil in parte
postarea anunturilor pe diferite site-uri
gasirea de modalitati de promovare offline (aici se colaboreaza strans cu echipa de marketing)
analiza CV-urilor primite de la aplicanti
efectuarea de search activ pentru imbogatirea bazei de date
recrutarea si selectia candidatilor
programarea interviurilor in functie de disponibilitatea candidatilor
pregatirea ghidului de interviu si testelor specifice fiecarui post in parte
sustinerea de interviuri telefonice, pe Skype sau fata in fata
aplicarea de teste de limba sau legate de profil candidat si intocmirea unui raport pentru client
informarea telefonica si/sau in scris a candidatilor cu privire la raspunsul final in urma interviului sustinut
redactarea de CV-uri in limba romana sau engleza pentru a putea fi traduse la clienti
completarea zilnica a rapoartelor cu informatii despre activitatea din ziua respectiva (KPI)

CERINTE

abilitati excelente de comunicare
experienta minim 1 an pe un post similar
multitasking skills
vedere de ansamblu
abilitati foarte bune de organizare si prioritizare
calitati de leader
cunostinte de limba engleza nivel avansat, cunoasterea unei alte limbi straine constituie avantaj
studii superioare
abilitatea de a lucra in echipa
atentia la detalii
cunostinte bune de operare PC (Microsoft Office, Internet, etc.)

TjobsRecruit este divizia de leasing de personal si recrutare a Grupului Tjobs, cu prezenta la nivel international, furnizor de servicii de leasing de personal si solutii de recrutare.
Grupul Tjobs este un concept unic de recrutare, activ la nivel international, bazat pe un sistem integrat care asigura desfasurarea în timp real a procesului de recrutare.