Reprezentant de Vanzari B2B - Transilvania

PSIHOSELECT

Job expirat

RESPONSABILITATI

PSIHOSELECT asista o companie nationala distribuitoare de produse metalice utilizate in domeniul ansamblarii lemnului, feronerie pentru porti si garduri, suruburi pentru lemn, console polita, funii-lanturi si elemente de fixare pentru pozitia de

REPREZENTANT DE VANZARI B2B

Locatie: TARGU MURES

Responsabilitati:

Prezinta si promoveaza produsele comercializate in conformitate cu standardele si politica comerciala a companiei;
Intocmeste baza de date cu firmele din zona arondata;
Administreaza si dezvolta portofoliul de clienti din zona alocata;
Identifica si contacteaza potentiali clienti noi in vederea largirii portofoliului de clienti;
Prospecteaza in permanenta piata comerciala in zona teritoriala alocata;
Negociaza si urmareste derularea contractelor comerciale cu clientii, respectarea conditiilor contractuale;
Urmareste incasarea sumelor datorate de catre clienti si face propuneri pentru acordarea de eventuale discounturi sau amânari de plata;
Intocmeste rapoarte privind situatia vânzarilor, concurenta, noile trenduri de piata, potentialii clienti;
Urmareste realizarea planului de vânzari lunar si anual.

CERINTE

Experiența pe un post similar minim 2 ani;
Studii superioare finalizate in domeniul ingineriei (constructii, industria lemnului, tehnologia constructiilor de masini, ingineria materialelor);
Permis de conducere categoria B;
Disponibilitate pentru activitatea de teren;
Cunoasterea generala a pietei locale;
Experienta in utilizarea pachetului Microsoft Office;
Abilitati bune de comunicare si negociere.

BENEFICII OFERITE

Asteptam CV-ul tau la adresa de e-mail: recrutare@psihoselect.ro pana la data de 15.09.2015

Psihoselect este compania de consultanţă în resurse umane cu o experienţă de peste 10 ani pe piaţa din România. Asistăm firmele în proiecte de recrutare şi selecţie de personal pentru poziţii de top şi middle management.