Referent Resurse Umane

M&CO HR Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ești din Tg. Mureș și cauți un loc de muncă part-time în domeniul HR? Te anunțăm că recrutăm un Referent Resurse Umane, dornic să lucreze într-un mediu tânăr și motivant.

Responsabilitati:
- întocmeşte la angajare actele pentru completarea dosarului pentru noii angajați;
- ţine evidenţa la zi a contractelor pe durată determinată şi a contractelor suspendate;
- asigură evidenţa corectă şi completă a documentelor fiecărui angajat în parte;
- obţine şi verifică actele şi documentele necesare la angajare şi le arhivează în dosarul de personal;
- asigură administrarea tipizatelor necesare angajării şi luarea la cunoştinţă de către salariat sub semnătură, a Regulamentului Intern şi Contractului Colectiv de Muncă, precum şi a modificărilor acestora în termenul legal;
- colectează şi ordonează documentele şi datele pentru angajaţi necesare introducerii în programul de calcul al salariilor (contracte de muncă, acte adiţionale, fişe lichidare, etc.);
- întocmeşte pentru angajaţi, precum şi pentru foştii angajaţi, adeverinţe care dovedesc vechimea în muncă, vechimea în grupe de muncă, stagiul de cotizare la pensii, stagiul de cotizare la şomaj, adeverinte pentru medic, adeverinte de venit, precum şi alte tipuri de adeverinţe solicitate

CERINTE

- studii superioare finalizate in domeniul Resurselor Umane
- permis de conducere - categoria B
- cunoasterea limbii maghiare - constituie avantaj

DESCRIEREA FIRMEI

Agentie de Recrutare