Lucrator comercial

TjobsRecruit

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru un client important din Targu Mures cautam lucrator comercial.

Candidatul ideal trebuie:

- sa prezinte si promoveze direct produsele/serviciile prin informarea si consilierea pertinenta si corecta a potentialilor clienti si cei existenti;
- sa promoveze imaginea si specificul de activitate al firmei;
- sa mentina permanent legatura cu clientii existenti pentru fidelizarea acestora;
- sa intocmeasca rapoarte privind verificarea stocurilor, totalul incasat si calculul cu privire la atingerea target-ului;
- sa asigure necesarul de marfa la raft prin efectuarea de comenzi
- sa promoveze produsele prin descrierea calitatilor, aranjeaza marfa pe rafturi intr-un mod cat mai estetic si urmareste merchandiser-ul pus la dispozitie de catre comercial acolo unde este cazul;
- sa expuna marfa intr-o maniera atragatoare si usor accesibila clientilor;
- sa asigure igiena rafturilor si intregului mobilier existent in magazin;
- sa lipeasca etichetele cu pretul corespunzator pe produse atunci cand este cazul;
- sa raspunda de asigurarea volumului de marfa corespunzator, in rafturi.

CERINTE

-1 -2 ani experienta pe o pozitie similaral;
-cunostinte de limba straina: engleza sau o alta limba straina (maghiara) constituie avantaj;
-persoane sociabile, deschise si cu devotament.

Alte informaţii
Se lucreaza in schimburi.
Se va lucra si sambata si duminica in functie de ture cu liber in timpul saptamanii.
Vor fi si week-enduri libere prin rotatie cu ceilalti colegi.

BENEFICII OFERITE

-transport asigurat.

TjobsRecruit este divizia de leasing de personal si recrutare a Grupului Tjobs, cu prezenta la nivel international, furnizor de servicii de leasing de personal si solutii de recrutare.
Grupul Tjobs este un concept unic de recrutare, activ la nivel international, bazat pe un sistem integrat care asigura desfasurarea în timp real a procesului de recrutare.