Inginer in alimentatie

M&CO HR Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

M&Co HR Services recruteaza pentru una din cele mai mari brutarii din judetul Mures: Inginer in alimentatie.

Descrierea jobului

- Organizează fluxul de producţie şi programarea cantităţilor de materii prime în funcţie de capacitatea optimă de prelucrare, a spaţiilor de depozitare şi a cererii şi ofertei
- Fundamenteaza necesarul de aprovizionat in functie de programele de productie
- Solicită fişe tehnice ale produselor de la furnizori
- Supraveghează şi controlează gradul de igienă a tuturor spaţiilor cuprinse în secţia de fabricatie, spaţiilor de depozitare, exteriorul fabricii
- Se preocupă permanent de creşterea productivităţii muncii
- Informează permanent conducerea societăţii asupra tuturor aspectelor legate de activitatea desfăşurată
- Propune tehnologii noi
- Pastreaza legatura cu furnizorii, asigura aprovizionarea cu materii prime si materii auxiliare necesare productiei
- Organizeaza si urmareste receptia cantitativa si calitativa a materialelor
- Asigură întocmirea planului de producţie şi aprovizionare
- Proiectează, cercetează şi pregăteşte Fişa tehnologică de fabricaţie a produselor
- Face raportări periodice privind activitatea proprie si a salariaţilor din subordine

CERINTE

- Experienta in domeniul industriei alimentare
- Studii superioare in domeniu
- Capacitate foarte bună de comunicare şi relaţionare, atenţie distributivă, corectitudine, simţ pentru detaliul semnificativ, capacitate rapidă de decizie
- Cunoştinţe operare PC (Windows, Microsoft Word şi Excel, Internet)

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant
- Sistem de bonusare
- Mediu de lucru tanar si dinamic
- Oportunitati de avansare

M&CO HR Services, parte a grupului M&CO, este o companie tânără formată dintr-o echipă de profesionaliști care se află în continuă dezvoltare. Aceasta își dedică toate mijloacele necesare pentru a asigura fiecărui client servicii de Resurse Umane la cele mai înalte standarde.

Scopul nostru este să oferim partenerilor noștri strategii, rezultate și idei inovatoare pentru problemele ce pot apărea în domeniul Resurselor Umane, expertiza noastră acoperind toate ariile acestui sector.