INGINER CONSTRUCTII

SC SUMMA BUSINESS SOLUTIONS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sarcini de serviciu:

1. verificarea pe santier a executiei dupa proceduri de lucru,intocmirea procedurilor de lucru in executie
2. verificarea intocmirii la timp a tuturori documentelor de executie supuse supervizarii de dirigentia de santier
3. evidenta lucrarilor care urmeaza a devenii ascunse verificarea intocmirii PVLA la timp,anuntul premergator al Beneficiarului si Dirigentiei de santier
4. evidenta fazelor determinante urmarirea programarii lor si anuntarea la ISC,Proiectant si Dirigentia de santier,asigurarea secretariatului pentru documentele intocmite cu ISC
5. verificarea pe santier a realitatii raportarilor din jurnalele de santier zilnice include prin sondaj verificare prezenta sursa umana,utilaje,activitatea utilajelor,materiale puse in opera si aflate in stoc
6. verificarea corectitudinii intocmirii atasamentelor realizate pe santier.
7. verificarea concordantei dintre jurnalele de santier si centralizatorul jurnalelor de santier,atasamente si situatii de lucrari lunare.
8. Intocmirea pentru decont(lunar) al documentatiilor specifice atasamente,bilantul lucrarilor executate pe obiecte si Certificatul Intermediar si final de plata
9. Pregatirea documentelor pentru sedintele saptamanale si lunare privind progresul lucrarilor cu Autoritatea contractanta (beneficiarul)
10. Asimilarea rapida a proiectelor de executie si a caietelor de sarcini si verificarea respectarii lor pe santier
11. Intocmirea evidentei tuturor testelor insitu necesare a se realiza de laborator pe teren si urmarirea realizarii lor intocmai,verificarea registrului de laborator de pe santier si existenta tuturor consemnarilor si rezultatelor,compararea lor cu cerintele caietului de sarcini asigurarea introducerii in documentatiile de decont a tuturor documetelor de calitate pe obiecte inclusiv cele de certificare a calitatii matrialelor inglobate in lucrare (Declaratii de conformitate,Certificate de calitate etc)
12. Raportarea permanenta catre coordonatorul de proiect a starii de fapt dupa verificarile de mai sus.
13. Intocmirea cartii constructiei

CERINTE

• Studii superioare de lunga durata in domeniul constructiilor (civile,CFDP,hidrotehnice.)
• Cunoasterea si utilizarea unori softuri de specialitate in domeniul devizelor si de proiectare(specificare in CV)
• Detinerea permisului de conducere categoria „B”
• Cunoasterea limbii italiene constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

1. Contract individual de munca;
2. Decontare cheltuieli;
3. Punere la dispozitie calculator
4. Cazare gratuita;
5. Bonuri de masa.

DESCRIEREA FIRMEI

Agent de munca temporara