Economist la Directia Contabilitate din Centrala MKB Romexterra Bank S.A - Tg Mures.

Job expirat

Companie
MKB ROMEXTERRA BANK S.A.
Posturi disponibile
1
Domeniu
Banci / Finante
Nivel experienta
3 - 5 ani
Tip contract
Full-time
Nivel studii
Facultate (in curs)
Nivel salarial
Confidential
Localitate
Targu Mures
Tara
ROMANIA
Valabilitate
01-08-2007 : 31-08-2007
0
Numar de aplicatii
26

Responsabilitati

MKB Romexterra Bank angajeaza economist la Directia Contabilitate – Centrala Tg Mures.

Cerinte

studii superioare economice
vechime cel putin 3 ani in activitatea de contabilitate generala (vechimea în banc¿ constituie avantaj)
cunostinte operare pe calculator
punctualitate in indeplinirea sarcinilor
asumarea responsabilitatilor
cunoasterea limbii engleze – nivel mediu
corectitudine
prudenta
seriozitate

Descrierea firmei

MKB Romexterra Bank S.A., held in proportion of 55.32% by MKB Bank, the third Hungarian bank, member of BayernLB from Germany.