ECONOMIST

Brexxon DDS SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului :
• Inregistrarea facturilor emise catre/de catre terti, extrasele de cont de la banci, bonuri fiscale, chitanţe si orice alte documente contabile;
• Verifică întocmirea corespunzătoare a documentelor care stau la baza înregistrărilor contabile şi ia măsuri de remediere atunci când constată abateri de la regulile de întocmire şi utilizare a documentelor financiar contabile ;
• Urmarirea si verificarea avansurilor de trezorerie si inregistrarea deconturilor de cheltuieli;
• Urmarirea, verificarea si inregistrarea ordinelor de deplasare ale angajatilor;
• Verificarea jurnalului de cumparari si vanzari pentru intocmirea Decontului de TVA;
• Intocmirea diferitelor rapoarte, situatii financiare solicitate de managementul societatii;
• Organizeaza activitatea de inventariere şi de casare a elementelor de patrimoniu si urmareste inregistrarea corecta a acestora in contabilitate ;
• Asigura pastrarea documentelor justificative, a registrelor şi a bilanturilor contabile;
• Asigura inregistrarea sistematică si cronologica, prelucrarea si pastrarea informatiilor cu privire la situatia patrimoniala si la rezultatele economice ale societatii, atat pentru necesitatile proprii, cat si in relatiile cu ceilalti agenti economici: clienti, furnizori, banci, organele financiar-fiscale ;

CERINTE

Cerintele candidatului:
• Studii superioare;
• Experienta in contabilitate de minim 5 ani;
• Cunostinte excelente de contabilitate si cunoasterea legislatiei in vigoare;
• Abilitati organizatorice si abilitatea de a gestiona sarcini cu termene fixe;
• Persoana logica, serioasa, ordonata, dinamica, sociabila, comunicativa;
• Cunoasterea programului de contabilitate CIEL constituie avantaj;
• Cunoaşterea în detaliu a pachetului Microsoft Office (Word, Excel, Power Point, OutlookExpress), Navigare Internet;
• Capacitate de organizare şi planificare a activităţilor curente;
• Loialitate şi confidenţialitate;

BENEFICII OFERITE

• Pachet salarial atractiv;
• Posibilităţi reale de promovare;
• Mediu de lucru plăcut şi profesionist.

Companie cu traditie in lucrari speciale de constructii ( foraje, subtraversari, reabilitari conducte)