Director logistica.

M&CO HR Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

M&Co Hr Services recruteaza pentru o companie care activeaza in domeniul farmaceutic :Director logistica.

Responsabilitati:

• Coordoneaza si controleaza permanent activitatea de receptie, depozitare, si livrare a medicamentelor;
• Coordoneaza activitatea depozitelor societatii din punct de vedere administrativ;
• Analizeaza eficienta rutelor de distributie;
• Ofera consultanta si suport celorlalte departamente ale societatii cu privire la aspecte de logistica, management al stocurilor, transport produse achizitii, etc;

CERINTE

• Experienta de minim 5 ani in logistica si minim 3 ani in conducerea unei echipe;
• Studii superioare;
• Cunostinte solide MS Office;
• Experienta in activitatea de distributie directa si indirecta;
• Cunostinte solide despre dezvoltare piata, distributie numerica, distributie ponderata, identificare oportunitati de crestere a vanzarilor.
• Abilitati bune de comunicare;
• Atitudine proactiva si spirit de echipa
• Capacitate de planificare si organizare a propriei activitati, capacitate de a lua decizii independent, capacitate de analiza si sinteza si cercetarea informatiilor;
• Permis de conducere cat. B;

BENEFICII OFERITE

• Pachet salarial motivant;
• Programe de training si instruire

M&CO HR Services, parte a grupului M&CO, este o companie tânără formată dintr-o echipă de profesionaliști care se află în continuă dezvoltare. Aceasta își dedică toate mijloacele necesare pentru a asigura fiecărui client servicii de Resurse Umane la cele mai înalte standarde.

Scopul nostru este să oferim partenerilor noștri strategii, rezultate și idei inovatoare pentru problemele ce pot apărea în domeniul Resurselor Umane, expertiza noastră acoperind toate ariile acestui sector.