Coordonator Mentenanta (Tg Mures)

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Coordonare echipei de reglori masini si asigurarea intregului proces de intretinere in vederea realizarii productiei planificate, in conformitate cu obiectivele, programul si standardele de calitate ale firmei
• Sa organizeze si sa coordonaze intregul proces de elaborare si aplicare a celor mai bune solutii tehnice si economice pentru lucrarile de investitii, pentru activitatea de intretinere si reparare a utilajelor si instalatiilor
• Sa asigure intreprinderii intregul suport tehnic necesar si sa conduca sectia de masini automate, in special.
• Sa asigure operatiunile de intretinere a eficacitatii utilajelor, instalatiilor, masinilor si structurilor;
• Sa mentina relatiile cu firmele de intretinere externe;
• Sa ia masurile care se impun in vederea actualizarii arhivei tehnice (masini, utilaje, instalatii, structuri, layout)
• Sa ofere sprijin in redactarea de contracte cu firmele de mentenanta
• Sa asigure respectarea normelor de siguranta si protectie in vigoare in materie de masini, utilaje, instalatii
• Sa asigure activitatea de pregatire/ formare/ instruire a personalului care lucreaza cu utilajele si la intretinere/ mantenanta:
• Sa elaboreze specificatiile tehnice si instructiunile de lucru.
• Raspunde de desfasurarea eficienta a activitatii de aprovizionare la nivel local si ia masuri pentru asigurarea materiala a desfasurarii fara intreruperi a procesului de productie.
• Raspunde de identificarea nevoilor de instruire ale personalului din subordine si asigura formarea continua a acestuia.

CERINTE

Adecco Permanent Placement cauta pentru unul din clientii sai, o companie producatoare de produse cu destinatie medicala, un Coordoantor Mentenanta pentru fabrica din Ungheni.

Candidatul ideal:
• Persoana motivata, responsabila, dinamica;
• Gandire analitica si strategica;
• Spirit organizatoric, echilibru emotional;
• Aptitudini deosebite de comunicare si planificare;
• Cunostinte la nivel profesionist in domeniul de intretinere masini si utilaje.
• Capacitate decizionala si asumare a responsabilitatilor
• Experienta intr-un job similar de min 5 ani.
• Studii superioare tehnice
Cunostinte de limba engleza nivel conversational

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv si alte beneficii care se discuta la interviu.
Se asigura transportul din Tg Mures dus intors.

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro