CONTROLOR DE GESTIUNE

AUCHAN ROMANIA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Controlorul de gestiune contribuie la definirea, controlarea, masurarea si realizarea obiectivelor comerciale. Lucreaza impreuna cu toata echipa magazinului. Utilizeaza cele mai eficiente metode de gestiune pentru a asigura respectarea politicilor Auchan, avand capacitatea de a propune actiuni corective in sensul imbunatatirii continue a metodelor de gestiune.
- efectueaza rapoarte de activitate analizand indicatorii comerciali
- efectueaza previziuni pentru contul de exploatare
- realizeaza audituri operationale
- elaboreaza si urmareste bugetele de investitii ale magazinului
- organizeaza si coordoneaza inventarele magazinului
- asigura fluxul corect al informatiilor de gestiune
- defineste si asigura punerea in aplicare a strategiei de control de gestiune
- organizeaza reuniuni de informare si formare pentru colaboratorii sai
- Respecta si asigura respectarea prevederilor contractului colectiv de munca, a regulamentului intern, a normelor de igiena, a normelor de protectie a muncii si PSI, a normelor de securitate si a politicii si a valorilor companiei
- Joaca un rol activ in coeziunea echipei; mentine o ambianta colegiala si constructiva in echipa din subordine
- Garanteaza calitatea procesului de recrutare
- Angajeaza, integreaza, formeaza si evalueaza echipele
- Planifica procesul de detectie a angajatilor cu potential de evolutie
- Realizeaza urmarirea si pilotarea indicatorilor de resurse umane ai departamentului si asigura respectarea obiectivelor stabilite la nivel de magazin

CERINTE

- studii superioare
- experienta minim 2 ani in acest domeniu (experienta in cadrul marii distributii reprezinta un avantaj major)
- cunoasterea limbii franceze constituie un avantaj
- capacitati dezvoltate de comunicare, viziune globala
- abilitati de coordonare si management al echipei
- rezistenta la stres

- DISPONIBILITATE RELOCARE REGIONALA SAU NATIONALA

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv
Training intern

Auchan este unul din lanturile comerciale cele mai importante la nivel mondial, cu magazine in 12 tari pe 3 continente si reunind mai mult de 175.000 de colaboratori. In cei peste 40 de ani de existenta, Auchan s-a dezvoltat continuu si a ramas fidel scopurilor si valorilor care au stat la baza crearii sale.

Daca iti doresti sa faci parte din echipa Auchan Romania, daca vrei sa lucrezi intr-un mediu civilizat si colegial, cu reale perspective de evolutie, te asteptam sa te alaturi echipei noastre.