Contracting Support Executive

UPA Solutions

Job expirat

RESPONSABILITATI

- To create and control all reports required in the Purchasing department
- To create and control the performance of increase/decrease of mark-ups requested by Purchasing department via Margin Groups Module
- Manage the Trade Exclusions public folder
- Apply exclusion rules for both systems as per Contracts Manager request
- To support Channel Manager department from a loading and commercial point of view when required

CERINTE

• Ideally but not essential, experience of working within Purchasing loading environment
• Good verbal skills and excellent written skills in English.
• Intermediate to high Excel skills.
• Knowledge of Microsoft office products
• Ideally but not essential, knowledge of company systems or the travel industry
• Ideally but not essential, knowledge of channel managers and connectivity/xml

BENEFICII OFERITE

- Attractive salary package;
- Meal tickets;
- Professional development opportunities.

UPA Solutions este o companie romaneasca ce oferă o gamă largă de servicii printre care furnizarea de servicii de recrutare, selecție de personal și formare profesională.

Compania aflată în continuă dezvoltare are în prezent un număr de 12 colaboratori în patru centre de contact, Bucureşti, Botoşani, Brăila şi Alba Iulia, urmând să deschidă în perioada următoare, noi puncte de lucru. Expertiza echipei din cadrul UPA Solutions în domeniul serviciilor de resurse umane permite companiei noastre să asigure servicii de calitate alături de garanția identificării candidaților potriviți dinamicii companiilor-client.

Pentru mai multe informatii vizitati site-ul: www.upasolutions.ro