Contabil in Tg. Mures

M&CO HR Services

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru o companie importantă cu 5 puncte de lucru în Tg-Mureș și cu peste 35 de angajați, căutăm contabil cu experiență.

Responsabilități:
- Contabilizarea facturilor emise pentru clienții interni
- Înregistrarea încasărilor și plăților în lei conform extrasului de cont
- Înregistrarea facturilor de prestații furnizori interni
- Înregistrarea intrărilor de marfă în baza documentelor primite de la magazie
- Întocmirea balanței de verificare pentru clienți
- Întocmirea listelor de avansuri din trezorerie
- Verificarea zilnică a soldurilor din bancă, casă și avansuri din trezorerie în lei
- Încadrarea corectă a documentelor contabilizate pe venituri și cheltuieli
- Îmbunătățirea permanentă a pregătirii sale profesionale și de specialitate
- Păstrarea confidențialității informațiilor și a documentelor legate de firmă
- Utilizarea resurselor existente exclusiv în interesul firmei
- Respectarea prevederilor normativelor interne și a procedurilor de lucru privitoare la postul său
- Adoptarea permanenă a unui comportament în măsură să promoveze imaginea și interesele firmei
- Implicarea în vederea soluționării situațiilor de criză care afectează firma

CERINTE

- 3-5 ani experiență în contabilitate

BENEFICII OFERITE

Pentru mai multe detalii, aplicati la acest job!

DESCRIEREA FIRMEI

Agentie de Recrutare