ANGAJAM GRAFICIANA SI OPERATOARE CALCULATOR

OFFICE MADE EUROPE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Operatoare calculator
Cerinte:
Competenta digitala, cunoasterea; pachetului; Office, navigare internet
Limbi straine: italiana si engleza la nivel mediu/avansat
Activitate: back office

Parte administrativa de birou,
Parte organizatorie

Candidata ideala este absolventa și are o excelentă cunoaștere a limbii engleze si italiana, care va fi testata in timpul interviului.
Este, de asemenea echipata cu abilități de organizare, concentrare și precizie. Trebuie să fie capabila să lucreze in echipă și să urmărească simultan diferitele etape ale muncii ei, nu lipsește precizia și acuratețea

GRAFICIANA
Cerinte:
- creatie publicitara (pliante, brosuri, bannere, afise, etc.),
- creare logotipuri si/sau alte elemente de identitate vizuala,
- prelucrare / ajustare imagini, - cunostinte foarte bune Adobe Illustrator, Adobe Photoshop, Corel Draw , InDesign, etc, - cunoasterea tendintelor in domeniul graficii (fonturi, culoare, layout, etc), - cunostinte de design, fonturi si machetare necesare transpunerii materialelor de creatie intr-un format pentru tipar sau productie publictara, - cunoasterea parametrilor tehnici pentru diverse tipuri de tipar, - optimizarea fisierelor si pregatirea lor pentru tipar, - efectuarea corectiilor si a eventualelor modificari,
- experienta in domeniul graficii si design-ului,
- Cunostinte excelente de comunicare vizuala (compozitie, cromatica, echilibru).

Candidatul ideal este echipat cu aptitudini de organizare, concentrare, precizie, creativitate, inventivitate, originalitate, initiativa, seriozitate, confidentialitate, are capacitatea de a respecta termene limita, creativitate in gasirea de solutii tehnice, meticulozitate; gandire logica si rezolutiva, spirit organizat;fire deschisa si flexibila, orientat spre rezultate, are capacitatea de a gestiona mai multe proiecte simultan si spirit de echipa.

CERINTE

Candidatele pentru postul de grafician sunt rugate sa trimita CV impreuna cu portofoliul la adresa de mail specificata.
Nu se acceapta candidatura generica, este OBLIGATORIU sa se specifice pentru ce post se candideaza.

DESCRIEREA FIRMEI

CONSULTANTA PENTRU AFACERI SI MANAGEMENT