Analist Incasare

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Preia fişierele de reconciliere -conturi colectoare bănci partenere, Trezorerii;
- Creează loturile de plată automate pentru bănci - conturi colectoare;
- Verifică încasările prin bănci şi alte canale de încasări;
- Verifică soldul contului clienţilor, iniţiază transferul de sume încasate eronat şi orice alte operaţiuni de întreţinere cont;
- Restituie sumele încasate eronat conform procedurilor în vigoare;
- Întocmeşte centralizatoare lunare pentru încasări prin conturi colectoare;
- Creează loturile de plată automate pentru garanții;
- Compensează, restituie garanțiile rău platnici ajunse la termen conform procedurilor în vigoare;
- Răspunde la solicitările şi reclamațiile clienţilor cu privire la fișa contului;
- Înregistrează în fișa clientului taxele de timbru;
- În legătură cu activitatea de Operaţiuni Servicii Clienţi, colaborează cu entităţile reprezentând interfeţele din companiile client.

CERINTE

Adecco Resurse Umane recruteaza pentru clientul sau, compania E.ON Servicii Clienti, organizatie de prestigiu, activa in domeniul energetic: Analist Incasare-Tg.Mures

Candidatul ideal:
- Minim 2-3 ani experienta în domeniu;
- Abilităţi analitice și contabile foarte bune;
- Nivel ridicat al angajamentului şi orientare către lucrul în echipă;
- Capacitate de lucru în condiţii de stres;
- Putere de convingere şi motivare;
- Abilităţi de comunicare;
- Adaptabilitate la schimbare.

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro