AGENT TURISM

AGENTIA DE TURISM KUSADASI

Job expirat

RESPONSABILITATI

Postul este disponibil in cadrul departamentului de rezervari si vanzari indirecte-outgoing si implica comercializarea pachetelor turistice(circuite si sejururi)cu autocarul si avionul catre distribuitorii autorizati(agentii).

Obiectiv principal:
dezvoltarea retelei de distributie existenta; realizarea targetului de vanzare alocat; administrarea clientilor actuali(rezervari,facturare,incasare,training)

CERINTE

- experienta de minim 2 ani intr-o agentie de turism, departament outgoing
-cunostinte elementare destinatii/produse
-experienta in vanzari- pachete si servicii turistice: administrare conturi clienti(rezervari, confirmari,facturare, urmarire plati)
-experienta in utilizare PC(MS Office,)
-buna cunoastere a limbii engleze
-prospectarea pietei
-contactarea clientilor potentiali
-prezentarea ofertei
-incheiera contractelor
-training- client, pentru produsele oferite
-Fara obligatii personale (studii in desfasurare, probleme personale consumatoare psihic si de timp, alte activitati profesionale paralele etc.)
-disponibilitate program prelungit
-aspect fizic placut, disponibilitate de a calatori

TOUR OPERATOR-TRAVEL AGENCY,Turoperator specializat in comercializarea de pachete turistice in TURCIA, GRECIA, SPANIA, TUNISIA, EGIPT, ITALIA ,circuit si sejururi cu avionul si autocarul. Retea de distributie la nivel national.