REPREZENTANT VANZARI

SC DENTA MED SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Organizeaza, efectueaza , si raporteaza activitatea din zona de responsabilitate
• Implemeteaza si executa planul de vanzari (target) pentru zona alocata
• Mentine si dezvolta portofoliului de client - medici stomatologi si tehnicieni dentari
• Se deplaseaza la sediul clientului pentru a prezenta oferta, pentru a prelua comenzile si pentru a livra produsele.
• Monitorizeaza permanent concurenta .
• Este in permanenta la curent cu informatile sau serviciile nou aparute in companie si pe piata de profil, participa la cursuri, co-vizite organizate impreuna cu furnizorii si training-uri;
• Colaboreaza permanent cu managementul firmei , cu departamentul de vanzari si departamentul logistic ;

CERINTE

• Minim studii medii , studiile superioare constituie avantaj;
• Orientare catre client, catre rezultate si atitudine pozitiva;
• Disponibilitate la deplasari in aria de acoperire (1-3 judete);
• Permis categoria B (obligatoriu!); experienta in conducere auto minim 3 ani si buna cunoastere a orasului si zonei;
• Persoana responsabila, riguroasa, organizata, loiala, comunicativa, cu discernamant, capacitate de a rezolva problemele si gasire de solutii;
• Putere de decizie, responsabilitate, abilitati de convingere, disciplina;
• Corectitudine, receptivitate, flexibilitate si rezistenta la efort;
• Pentru a avea rezultate bune acest job presupune respectarea programului de lucru stabilit si dedicarea exclusiva a activitatii angajatului in interesul firmei .
• Experienta intr-o pozitie similara constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

• Pachet salarial motivant , alcatuit dintr-o parte fixa + comision din incasari+ bonuri de masa, prime de sarbatori
• Se asigura toate instrumentele necesare bunei desfasurari a activitatii: masina de serviciu, telefon mobil, baza de date, cataloage, materiale promotionale
• Reprezentantii de vanzari sunt sustinuti de o echipa de suport logistic de la sediu

SC DENTA MED SRL s-a infiintat in 2004 ,fiind specializata in comercializarea en-gros şi en-detail de consumabile , aparatură stomatologică şi de tehnica dentara .
In cei 10 ani de activitate a reusit sa să devină parteneră a numeroase companii producătoare de echipamente şi materiale stomatologice dintre care Spofa Dental - A Kerr Company, Perfect Medical Instruments , Dochem Industries ,Messa Di Sala Giacomo, Strauss&Co Industrial Diamonds, CoxoDental, Ziann Medical Apparatus, Woson Medical Instruments ,Gapadent, Kenda, Tanchy Instruments , Dispotech , Gipsodent, Lucstar şi altele), importand si distribuind produsele acestora .
In acelasi timp a dezvoltat parteneriate si cu alte firme importatoare din Romania, venind astfel în întâmpinarea cererii clientilor nostri cu aparatură de cabinet şi laborator, păstrând în acelaşi timp un nivel al preţurilor adaptat mediului medical românesc.