RESPONSABIL MANAGEMENT INTEGRAT

S.C.CARPAT BELAZ SERVICE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Coordoneaza si raspunde de mentinerea certificarii sistemului de management integrat (calitate, mediu, sanatate si securitate operationala), in conformitate cu cerintele din standardele ISO9001, 14001, 18001;
- Coordoneaza activitatile de elaborare/ revizie si implementare a documentelor sistemului de management integrat;
- Asigura identificarea si respectarea cerintelor legale de mediu aplicabile domeniului de activitate;
- Stabileste si monitorizeaza masurile tehnice si organizatorice de prevenire a incidentelor de mediu si de conformare cu cerintele legale;
- Mentine relatia cu autoritatile de mediu, cu organismele de certificare, cu clientii si furnizorii in privinta prevederilor contractuale referitoare la aspectele de mediu;
- Asigura intocmirea documentatiei pentru obtinerea certificatelor/autorizatiilor in domeniul protectiei mediului

CERINTE

- Studii superioare tehnice;
- Experienta in domeniu - minim 2 ani;
- Cursuri specifice postului pentru ISO 9001, 14001, 18001;
- Cunostinte operare PC;
- Excelente abilitati de comunicare si negociere;
- Permis de conducere categ. B.

BENEFICII OFERITE

- Tichete de masa;
- Salariu motivant - se va negocia in urma interviului.
- Mediu de lucru placut, adecvat muncii individuale si in echipa

SC Carpat Belaz Service SRL , este o societate infiintata in 2004 , reprezentand diversi producatori de talie mondiala atat pe piata romaneasca de specialitate cat si pe alte piete (Cuba, Corea, Egipt, Guineea , Karghistan , Moldova , Tadjikistan).
Pe piata din Romania printre firmele pentru care societatea noastra presteaza servicii de mentenanta se regasesc :
- SC Holcim (Romania) SA ( in locatiile Campulung si Alesd);
- SC HeidelbergCement Romania SA ( in locatia Fieni , cariera de calcar Lespezi si Cariera de marna Malu Rosu);
- SC Lafarge Agregate- Betoane SA (in locatiile Medgidia,Hoghiz, Balastiera Gradinari , Cariera Almasu Mare , Cariera Suseni);
- Compania Nationala a Uraniului;
- SC Unicom Tranzit ( locatia Bicaz);
- SC Swiss Trade SRL (locatia Fieni - Cariera Lespezi );
- Diverse firme : SC Glacial SRL , SC Felbermayer , SC SINIAT , s.a.

Printre firmele reprezentate de catre societatea noastra sunt:
-Rupe Belorusian Autoworks- producator de autobasculante si utilaje pentru industria extractive si miniera , utilaje si autospeciale cu capacitate de transport agabaritice;
-JSC Belshina – producator de anvelope pentru automobile , camioane , autobuze, tractoare si masini agricole , utilaje special;
-Lincoln GmbH- producator de sisteme de gresare utilizate in toate domeniile industrial.

Societatea are principal scop optimizarea legaturilor dintre producator si beneficiarul final, prin : vanzarea produselor , oferirea serviciilor post –vanzare , mentenanta si intretinere pentru toata gama de produse.
Incercam continuu sa venim in intampinarea clientului prin oferirea solutiilor de reducere a costurilor si de imbunatatire a calitatii serviciilor oferite , punandu-ne in permanenta in postura beneficiarului , considerand ca o colaborare de lunga durata intre parteneri este benefic pentru ambele parti implicate.
Intotdeauna evaluam separat situatia fiecarui client functie de necesitatile acestuia , in conditiile in care companiile se focuseaza pe reducerea costurilor de productie , imbunatatirea productivitatii si nu in ultimul rand pe creearea unui mediu de lucru sigur, curat si sanatos.
In scopul satisfactiei clientului , societatea noastra ofera servicii complexe , de la analiza necesitatii si oferirea solutiei optime , pana la efectuarea livrarilor , serviciilor post – livrare de mentenanta preventive si reparatii.
De la infiintare si pana in prezent , am fost preocupati de cresterea si imbunatatirea calitatii serviciilor prin profesionalism si profesionalizare a personajului angajat , timpi de reactie ( deplasare in siteul clientului / rezolvare problema) .
In acelasi timp am trecut la efectuarea lucrarilor de service si la alte tipuri de utilaje de cariera ( Incarcatoare diverse modele ale gamelor : Daewoo, Hiunday, Amkodor, New Holland , Komatsu , CAT , Volvo , autobasculante Aveling Barford, Komatsu , s.a.).