Operatori de date: LiDAR, interpretare ortofoto, stereorestitutie, GIS

Blom International Operations SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Interpretarea si digitizarea a diferitelor obiecte si elemente cum ar fi vegetatia, relieful, infrastructura si a altora pe baza imaginilor georeferentiate de inalta rezolutie sau imaginilor satelitare.

CERINTE

• Capacitatea de a invata intr-un timp scurt regulile si specificatiile proiectului
• Cunoasterea limbii engleze constituie avantaj
• Capacitatea de a lucra cu date 3D, o buna "vedere spatiala" (va fi testata)
• Experienta in utilizarea soft-urilor GIS si/sau CAD (ArcGIS, Microstation, AutoCAD, Photoshop…) constituie un avantaj
• Capacitatea si motivatia de a lucra in echipa
• Cunostinte si interes fata de geografie si teledetectie

BENEFICII OFERITE

- Salariu adaptat la performanta si pozitia postului
- Posibilitatea de formare si dezvoltare profesionala continua
- Munca de birou in exclusivitate

Blom International Operations (BIO) apartine Companiei Heveco S.R.L. cu sediul in Ploiesti, str. Alexandru Vlahuta nr. 26, jud. Prahova
BIO este unul dintre principalii furnizori de date geospatiale in Europa, atat pentru institutii publice cat si pentru companii private.
BIO detine o baza de date spatiale unice continand imagini, harti si modele tridimensionale.