Operator de fotointerpretare

Blom International Operations SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Interpretarea si digitizarea pe ecran a diferitelor obiecte cum ar fi vegetatia, relieful, infrastructura si a altora pe baza ortoimaginilor georeferentiate de inalta rezolutie (satelitare).

CERINTE

Studii :
Geografie, geodezie, topografie, geologie sau domenii similare. Se prefera candidatii cu studii tehnice universitare.

Aptitudini si abilitati :
• Experienta in utilizarea soft-urilor GIS si/sau CAD si in procesarea imaginilor (ArcGIS, Microstation, AutoCAD, Photoshop)
• Capacitatea de a invata intr-un timp scurt regulile si specificatiile proiectului
• Cunoasterea limbii engleze constituie avantaj
• Capacitatea si motivatia de a lucra in echipa
• Cunostinte si interes fata de geografie si teledetectie
• Experienta in interpretarea fotografiilor aeriene si a imaginilor satelitare

BENEFICII OFERITE

- Salariu adaptat la performanta si pozitia postului
- Posibilitatea de formare si dezvoltare profesionala continua
- Posibilitatea de a lucra pentru un client international, in cadrul unor proiecte pe termen lung

Blom International Operations SRL este unul dintre principalii furnizori de date geospatiale in Europa, cu un rol important in domeniul geoinformaticii pe piata europeana. Aceasta are aproximativ 130 de angajati, iar sediul este in Targoviste.