Operator de fotointerpretare

Blom International Operations SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Interpretarea si digitizarea pe ecran a diferitelor obiecte cum ar fi vegetatia, relieful, infrastructura si a altora pe baza ortoimaginilor georeferentiate de inalta rezolutie (satelitare).

CERINTE

Studii :
Geografie, geodezie, topografie, geologie sau domenii similare. Se prefera candidatii cu studii tehnice universitare.

Aptitudini si abilitati :
• Experienta in utilizarea soft-urilor GIS si/sau CAD si in procesarea imaginilor (ArcGIS, Microstation, AutoCAD, Photoshop)
• Capacitatea de a invata intr-un timp scurt regulile si specificatiile proiectului
• Cunoasterea limbii engleze constituie avantaj
• Capacitatea si motivatia de a lucra in echipa
• Cunostinte si interes fata de geografie si teledetectie
• Experienta in interpretarea fotografiilor aeriene si a imaginilor satelitare

BENEFICII OFERITE

- Salariu adaptat la performanta si pozitia postului
- Posibilitatea de formare si dezvoltare profesionala continua
- Posibilitatea de a lucra pentru un client international, in cadrul unor proiecte pe termen lung

Blom International Operations SRL este filiera de productie din Romania a grupului Blom, o companie europeana lider in domeniul geoinformaticii. Aceasta are aproximativ 180 de angajati, iar sediul este in Targoviste.