LACTATE NATURA S.A angajeaza CONTABIL SEF

S.C.LACTATE NATURA S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Organizeaza, indruma, conduce si raspunde de desfasurarea in mod eficient a activitatii contabile a societatii in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare;
-Organizeaza si coordoneaza contabilitatea operatiilor de capital, contabilitatea imobilizarilor, contabilitatea stocurilor, contabilitatea tertilor, contabilitatea trezoreriei, contabilitatea cheltuielilor, veniturilor si rezultatelor, contabilitatea angajamentelor si altor elemente patrimoniale, contabilitatea de gestiune in conformitate cu legislatia in vigoare;
-Urmareste respectarea principiilor contabile si ale evaluarii patrimoniului (prudentei, permanentei metodelor, continuitatii activitatii, independentei exercitiului, intangibilitatii bilantului de deschidere, necompensarii);
-Organizeaza si participa la intocmirea lucrarilor de inchidere a exercitiului financiar-contabil, la operatiunile de inventariere a patrimoniului urmarind modul de valorificare a rezultatelor inventarierii;
-Raspunde de evidenta formularelor cu regim special;
-Urmareste permanent legislatia din domeniul financiar-contabil si asigura respectarea acesteia;
-Raspunde de respectarea disciplinei de casa, a regulamentului operational de casa si a celorlalte dispozitii privind operatiunile cu numerar;
-Asigura si raspunde indeplinirea la termen a obligatiilor societatii fata de bugetul statului si terti in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare;
-Supravegheaza reconcilierea si inchiderea conturilor;
-Asigura si raspunde de elaborarea balantei de verificare la termenele stabilite de legislatia in vigoare;
-Intretine in mod onest, corect si complet rapoartele contabile;
-Reprezinta societatea in cazurile incredintate prin delegare;
-Raspunde de eficienta si calitatea lucrarilor executate in cadrul departamentului, la termenele stabilite prin reglementari interne sau prin alte acte normative;
-Raspunde de cunoasterea si respectarea procedurilor specifice activitatilor departamentului de catre toti membrii echipei din subordine;
-Elaboreaza si propune spre aprobare noi regulamente si proceduri specifice Departamentului Financiar-Contabil.

CERINTE

-Studii superioare de specialitate (profil finante –contabilitate);
-Experienta in domeniul financiar-contabil – minimum 7 ani;
-Experienta intr-o pozitie similara de minimum 5 ani;
-Cunostinte solide in domeniul legislatiei contabile si fiscale;
-Membru CECCAR, de preferinta;
-Persoana cu initiativa, capabila sa lucreze independent si in echipa, cu capacitate de analiza si sinteza;
-Persoana ordonata, atenta la detalii, cu abilitati excelente de comunicare si atitudine proactiva;
-Capacitate de organizare a activitatii departamentului, impunere si respectare termene stricte de raportare.

BENEFICII OFERITE

- contract de muncã perioadã nedeterminatã;
- mediu de lucru plãcut;