ECONOMIST

VERCONT PERFORMANCE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Indosarierea documentelor conform, procedurilor de lucru( INTRARI, IESIRI, DIVERSE, CASA, BANCA)
• Introducerea documentelor in softul de contabilitate( Saga,Sumal), facturi emise, facturi achizitii, facturi diverse, incasari/plati banca/casa, deconturi
• Verificarea tuturor jurnalelor dupa introducere(Jurnal Cumparari/Vanzari, casa,Banca), inchiderea conturilor de venituri si cheltuieli;
• Transmiterea balantei spre verificare;
-asistenta in vederea intocmirii si depunerii declaratiilor fiscale lunare;
-evidenta salariatilor si raportare in REVISAL
-mentinerea relatiei cu institutiile abilitate ale statului

CERINTE

-absolvent facultate de Contabilitate /Finante;
-bune cunostinţe operare PC (Word, Excel, Outlook Express) si programe specifice salarizarii si gestionarii resurselor umane, SAGA, REVISAL
- abilităţi de lucru cu termene limită(dead line);
-capacitate de organizare si disciplina a muncii;
-atentie distributiva;
- capacitate de lucru in echipa;
- capacitate de comunicare şi relaţionare foarte bune;
- tinută ingrijită, prezenţă agreabilă, diplomaţie;
- disponibilitate pentru studiu si pentru crearea unei cariere in domeniul contabilitatii.
- reprezinta avantaj cunoşterea limbii engleză (scris şi vorbit);
-solide cunostinte profesionale actualizate la legislatia in vigoare (Codul Muncii, Codul Fiscal).

DESCRIEREA FIRMEI

firma de contabilitae