FARMACISTI - SUEDIA

INTERMARIN RECRUITMENT

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru Farmacistii care isi doresc sa profeseze ca Farmacist si nu Vanzator intr-o tara frumosa si civilizata precum Suedia le transmitem invitatia de a se inregistra in programul de recrutare Farmacisti derulat de INTERMARIN

Proiectul a inceput in 2011 cu o prima serie de Farmacisti si continua in fiecare an cu minim 2 sesiuni de interviuri si angajare

Se ofera curs gratuit de limba Suedeza

Companiile angajatoare sunt cele mai mari companii farmaceutice Suedeze , iar conditiile de lucru si salarizare sunt aceleasi ca si pentru Suedezi

CERINTE

- disponibilitatea farmacistilor de a lucra si a se reloca in Suedia minim 3 ani , de preferat pentru o perioada nedeterminata

- cunostinte foarte bune de limba Engleza ( interviurile vor fi 100 % in limba Engleza , cursul de limba Suedeza va fi tinut in limba Engleza

- de preferat experienta ca si Farmacist in Romania minim 2 ani

- persoane active, comunicative, sociabile, adaptabile

BENEFICII OFERITE

Contract de angajare :

- perioada de contract : minim 3 ani ( cu posibilitate de prelungire )

- salarii : 24.000- 29.000 SEK brut/ luna ( oferta finala se va face dupa interviu in functie de experienta Farmacistilor .
Salariul minim este aproximativ 2000 Euro NET/ luna - costurile lunare medii pentru un cuplu ( cazare, utilitati, transport, hrana, etc ) sunt 1000- euro

- program : 40 ore/ saptamana - se lucreaza in ture inclusiv in weekend ( odata la 2 saptamani - in functie de farmacie )

- locatii de job : orase mici si medii ( 10.000- 50.000 locuitori )

Contractul de curs - CURSUL ESTE GRATUIT

ANGAJATORUL PLATESTE :
- transportul ( Romania - Suedia ) la inceperea jobului
- transportul la cursul intensiv de limba Suedeza ( daca se tine intr-o alta tara )
- chiria si costurile de intretinere pe perioada cursului intensiv de Suedeza
- suport financiar de relocare

INTERMARIN este o companie specializata in managementul de personal cu activitate la nivel national si international . Compania a fost infiintata in anul 2008 ca birou reprezentativ al Grupului Inter Marine, iar in prezent deruleaza proiecte de recrutare in domeniile : Medical, Crewing, Engineering si Airline . www.intermarin.ro