Asistente medicale cu licenta in Suedia

MediCarrera SL.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Oferte de joburi pentru asistente medicale cu titlu universitar in diferite spitale publice din Suedia.
Pozitiile vacante sunt in spitale universitare si municipale, cu aparatura de ultima generatie. Conditiile de lucru si salariile sunt deoseobit de atractive.
Se cauta asistente medicale cu diferite profile, cu experienta in psihiatrie, geriatrie, pediatrie, ingrijiri paliative, chirurgie, urgente, medicina interna etc.
Asistentele medicale in Suedia au un statut profesional recunoscut, reprezinta un statut autonom, cu o organizare specifica. Pot realiza sarcini complexe in mod independent si au acces la un program de perfectionare continua. Asistentele medicale tin de Ordinul Asistentelor Medicale, care contribuie la dezvoltarea stiintei medicale si managementului profesional. In Suedia este posibil ca asistentele medicale experimentate sa fie sefi de department si sa participe la managementul spitalului.

Salariu incepand de la aproximativ 2200 € brut pe luna.
Orar full-time, cu 38 ore pe saptamana .
Contract permanent dupa 6 luni perioada de proba si dupa obtinerea recunoasterii titlului in Suedia.

CERINTE

Diploma de licenta in asistenta medicala.
Disponibilitate pentru a realiza cursul intensiv de suedeza.

BENEFICII OFERITE

MediCarrera ofera:
· O vizita gratuita in Suedia pentru un interviu la spital, vizita orasului si intalnire cu potentialii colegi.
· Un curs de limba online gratuit. Veti avea acces la acest curs chiar inainte de interviu.
· Un curs intensiv de limba pentru partener si copiii de varsta scolara. Pentru copiii de varsta prescolara se asigura gradinita.
· Apartament gratuit in timpul cursului de limba pentru dumneavoastra si familie, toate costurile sunt incluse (electricitate, gaz, apa, wi-fi).
· Bilete de avion pentru deplasarea la curs pentru intreaga familie.
· O bursa de 600 € pe luna in timpul cursului intensiv de limba.
· Sprijin economic substantial pentru mutarea in noua tara, inclusiv biletele de avion si transportul bunurilor.

MediCarrera va sustine:
· Gasim un loc in care sa locuiti si inregistram copiii la scoala/gradinita.
· Ajutor cu problemele practice: obtinerea numarului personal, cardul medical, conturi bancare, etc.
· Ajutam partenerul/a sa gaseasca un job.
· Contactul cu compania de transport si organizarea mutarii in noua tara.
· Ghid cu toate informatiile practice si utile de care aveti nevoie.
· O persoana de contact pe care sa o contactati in cazul unor probleme atunci cand ajungeti in Suedia.

Toate serviciile MediCarrera sunt gratuite pentru candidati.

MediCarrera is an authorized partner of the public health care in Sweden, Norway and Denmark. On behalf of public hospitals, primary care centers and dental clinics we select candidates, organize the intensive language program for all family members and the relocation to the new country.

Moving to another country can provide you and your family with outstanding opportunities for personal and professional development. A new career, a new lifestyle and new challenges can also be very stressful if not carefully managed. The mission of MediCarrera is to give you and your family the support you need so that, when you arrive in the new country you are ready for the challenges and opportunities which your new life presents. With the MediCarrera program every family member will speak the language starting with the first day in the new country.

Since 2003 we have been helping doctors, nurses and dentists take their careers to the next level working in the Swedish, Norwegian or Danish or health care system. MediCarrera is the only company offering an intensive language course for the entire family.