Web designer

SC ZAO Media SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ne place sa oferim idei marete si imagini frumoase cititorilor si clientilor nostri. De aceea suntem in cautarea unui web designer in echipa noastra din Suceava.

A. Ce va face persoana potrivita
1. Creează tot site-ul. De la logo la bannere, de la pagini intregi pana la butoane.
2. Va transforma idei abstracte ca "frumos" si "elegant" in obiecte vizuale pe ecranul calculatorului.
3. Va lucra cu programatori geniali pentru a face din idei marete o realitate frumoasa.

CERINTE

B. Ce ar trebui sa stie persoana potrivita
1. Are o slabiciune pentru detalii dar poate sa le faca repede.
2. Este constient de diferenta dintre "user interface" and "user experience".
3. Are empatie pentru cei care utilizeaza un website si tot ce atinge devine prietenos.
4. Stie Photoshop si alte programe legat la ochi si cu mainile la spate.
5. Wordpress-ul si HTML-ul si CSS-ul nu mai au nici un fel de secrete pentru el.
6. Suspecteaza ca depozitul Talentului lui/ei este subestimat si nu a avut ocazia sa fie remarcat suficient.
7. Daca nu ii este frica de PROGRAMARE WEB (PHP, Javascript) primeste o prajitura in plus in fiecare zi.

C. Cum ar trebui sa fie persoana potrivita
1. Sa ii placa dezvoltarea personala si profesionala - in echipa noastra toata lumea creste.
2. Sa fie o persoana cat de cat ordonata si punctuala - ca sa lucreze bine impreuna cu colegii.
3. Sa fie o persoana modesta - ne intelegem mai bine cu cei care nu au nasul pe sus.
4. Sa ii placa sa munceasca (sa fie harnica, pentru ca ne distram mult si trebuie sa tina ritmul:)).
5. Sa fie de gasca si sa stie sa zambeasca (if it is not FUN, you're not doing it right!!).

BENEFICII OFERITE

D. Ce oferim
1. Distracţie (nu este optional)
2. Salar atractiv
3. Bonusuri periodice
4. Calculator si birou
5. O atmosfera de lucru mai mult decat placuta

Daca te regasesti in descrierea de mai sus si ti-ai dori sa faci parte din echipa noastra, Contacteaza-ne!

ATENTIE! Incurajam candidaturile creative.
Ps. Ajuta-ne cu un SHARE... s-ar putea sa ai un prieten in lista care sa iti multumeasca mai tarziu.

DESCRIEREA FIRMEI

Web Design & SEO Agency:
- creare site-uri web profesinale accesibile oricui,
- Optimizare SEO on-page & off page
- administrare si mentenanta site-uri web
- web design
- print design
- SEO, SEM, CRO, Link Building